שוחררו פעילי “סולידריות” שנעצרו בהפגנה בשייח ג’ראח! השופטת נזפה במשטרה

ביום שישי האחרון, 4/3, נערכו כוחות משטרה גדולים במיוחד מול ההפגנה הלא אלימה בשייח ג’ראח. במהלך המשמרת מול בית משפחת חאנון הגזול התנפלו יותר משלושים שוטרי יס”מ במסיכות שחורות על המפגינים, הכו כמה מהם בברוטאליות ועצרו שלושה מהם.

התנהלות המשטרה הוכיחה שוב שמדינת ישראל מוסיפה להתייחס להפגנות משותפות של יהודים וערבים כאיום בטחוני. לבישת המסיכות והסתרת תגי הזיהוי מוכיחה שהשוטרים תכננו לנהוג באלימות וכי ההתנפלות על קהל המפגינים הייתה מתוכננת. משטרת ירושלים הוכיחה שוב היא מתכוונת לדכא באלימות את המחאה הלא אלימה בשייח’ ג’ראח. שלושת העצורים נלקחו לתחנת שלם במזרח העיר והושארו את השבת במעצר.

במוצאי שבת קיימנו הפגנת תמיכה בעצורים מחוץ לבית משפט השלום במגרש הרוסים. עשרות פעילי סולידריות באו לתמוך בעצורים ולקרוא: אלימות ומעצרים את רוחנו לא שוברים! ראו סרטון כאן.

במהלך הדיון נזפה השופטת שלו-גרטל במשטרה על התנהלותה במהלך ההפגנה, ושחררה את שלושת העצורים ללא התנאים שביקשה המשטרה (90 יום הרחקה משייח ג’ראח).

בהחלטתה לשחרר את העצורים קבעה השופטת שלו-גרטל כי לאחר הצפייה בסרט הצילום (“מה זה פה אירן?”) היא לא שוכנעה כי החשודים השתתפו בהתפרעות או תקפו שוטרים, וכי המשטרה היא זאת שהסלימה את הארוע ע”י שימוש במהלומות ואלימות כנגד המפגינים. עוד כמה פעמים ייקח למשטרה להבין שגם עליהם חלה חובת כיבוד החוק? צפו בסרטון!

עוד:
(אי)הסדר הציבורי / גלית חזן-רוקם